הדברים הקטנים לקבלת ציון טוב יותר

דרכים לשיפור ציוניך 

אפילו התלמידים המבריקים ביותר יכולים לפעמים למצוא את עצמם כביצועים אקדמיים מבחינה אקדמית, לרוב ללא כל אשמתם שלהם, קראו בהרחבה. כאשר התלמידים נקלעים למצב זה, לעיתים קרובות מכיוון שהם תקועים בפיקוח ואינם בטוחים מה לעשות כדי לשפר. אם זה נשמע כמוך, הצעד הראשון הוא להבין את הסיבות לכך שאתה עשוי להיות פחות מתפקד, והצעד הבא הוא להבין כיצד להתמודד עם הבעיה. אם אינך בטוח כיצד להתמודד עם זה, מאמר זה מראה לך מה אתה יכול לעשות כדי ליצור תוכנית שיפור שתעזור לך להשיג את הציונים שאתה יודע שהם מסוגלים להשיג.

אמצו גישה חיובית

לנוכח ציונים נמוכים מהצפוי, רק האדם שיגיב על ידי תחושת אכזבה מעצמו. כשאתה מקבל לעיתים קרובות ציונים נמוכים ממה שקיווית, אתה עלול להתחיל להרגיש מדוכא או מובס, ולהרגיש כמו לוותר. הצעד הראשון בדרך לשיפור הציונים שלך הוא להפוך את השליליות הזו על ראשה. אתה צריך להיות חיובי לגבי המצב אם יש לך סיכוי לשפר אותו. הכיר בכך שהציונים שלך הם הדבר אליו אתה מכוון, אך האמין שאתה יכול לעשות משהו בנידון. התחל על ידי השתלטות נפשית על המצב נפשי: במקום לחשוב "כישלון", חשוב "אני יכול ואעשה יותר טוב מזה". האם לוותר – קח צעדים חיוביים להשגת השיפור שאתה יותר מסוגל להשיג.

תבינו איפה אתם נופלים

עליכם לבדוק אילו אזורים זקוקים למיקוד לפני שתוכלו להכין תוכנית פעולה, כך שהצעד הבא הוא להבין את האזורים בהם אתם לא מבצעים ביצועים טובים ומדוע. האם הציונים שלך נמוכים בעקביות ממה שהיית רוצה שהם יהיו בכל המקצועות שלך, או שיש תחום מסוים שנאבק בהורדת הביצועים הכוללים שלך בנושא מסוים?.

שימו לב יותר בכיתה – ושאלו שאלות

אם אתה נוטה לחלום בהקיץ בשיעור, הגיע הזמן להתחיל להתמקד בכאן ועכשיו. תקשיב למה שהמורה אומר ולא לדבר עם חברים או לאפשר למוח שלך לנדוד. הרבה יותר קל לבקש ממורה להסביר משהו שונה מכפי שהוא לגלול בספרים שמנסים למצוא הסבר ברור יותר לעצמך, והם חושבים פחות מכם ששאלת.

> למידע נוסף בנושא כתיבה אקדמית בקרו באתר http://www.iedit.co.il/doctorat-editing/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה קורה בסדנת הומור?

יש דרך אחת שאתם יכולים להרגיש טוב בלי כדורים, בלי תרופות, בלי אלכוהול או סמים.  דרך אחת בריאה שמצליחה להשכיח מכם את קשיי היום, את

קרא עוד »

איך שוק הנדלן לא עוצר מהעלייה

מחירי הדיור כידוע בעשרות השנים האחרונות הולך ועולה. אנו רואים פרויקטים חדשים שהולכים ונבנים אחד אחרי השני נפתחים למכירה ותוך כמה חודשים המחירים מוכפלים ועולים

קרא עוד »