גם לכם נמאס מטקס הכביסות של הבוקר לאחר הרטבה בלילה?

הורים רבים נאלצים להתמודד עם הבעיה של הרטבות לילה. מדובר על תופעה נפוצה שמאוד אופיינית לילדים מתחת לגיל 5. בגילאים האלו השלפוחית של חלק מהילדים לא הגיעה עדיין לגודל המתאים, דבר שמונע ממנה את היכולת לאגור את השתן שנוצר במשך הלילה. במצבים מסוג זה חשוב לשמור על אורח רוח ובשום אופן לא לצעוק או לכעוס על הילד.

ילדים שנוטים לבייש אותם בגלל הרטבות הלילה שלהם, עלולים להתחיל להרטיב הרבה יותר בגלל הטראומה שהם חווים. לכן חשוב להתייחס למצב בצורה עניינית, לבקש מהילד לסייע לכם במהלך החלפת הסדינים ולספק לו תפקיד חשוב בתהליך. אך עם זאת, חשוב להדגיש כי לא חייבים להתעסק כל בוקר עם ערמות של כביסה, היות וניתן היום למצוא פתרונות הרבה יותר פשוטים לבעיה.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא – הצעות שיחליפו את ערמות הסדינים בבוקר שאחרי

כאמור, אין צורך להתחיל את הבוקר בכביסות בלתי נגמרות, כאשר האופציה הפשוטה והנוחה ביותר היא פשוט לרכוש מגן מזרון איכותי ויעיל. ד"ר קובי שגיא מסביר כי זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על המזרון של הילד, היות וללא מגן מזרון תגלו שהריח בחדר יהיה תמיד חמוץ ולא נעים. אך מגן המזרון מונע מהשתן לחלחל פנימה, ולכן שומר עליו נקי ויבש לאורך זמן. כמו כן, ניתן היום למצוא סוגים שונים של מגני מזרון, אשר יכולים אף להחליף את הסדינים ובכך למנוע את ערמות הכביסה הבלתי נגמרות.

חלק מההורים יעדיפו להשתמש במגן מזרון חד פעמי שניתן לזרוק לאחר כל הרטבה ואילו אחרים יעדיפו מגן מזרון איכותי ונעים יותר למגע. ניתן היום לבחור מתוך מגוון רחב של מגנים שונים, על מנת להתאים לעצמכם את המוצר האידיאלי ביותר עבורכם. מעבר לכך, במידה והילד עבר את גיל 5, ניתן להתחיל עמו טיפול התנהגותי לגמילה מהרטבות לילה, דבר שיחסוך לכם לחלוטין את כל ההתעסקות המיותרת הזאת.

לסיכום,

לא פשוט לקום בבוקר ולגלות שהילד שום הרטיב במיטה. עם זאת, חשוב להתמודד עם הסיטואציה נכון, להימנע מלכעוס על הילד ולהתחיל להשתמש במגן מזרון כדי לחסוך את ענייני הכביסה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הכל על עיצוב אופנה מעשית

יש תחומי לימודים שהם תיאורטיים לגמרי. הרבה דיבורים ודעות, הרבה שמות וכללים אבל למעשה אין שם כלום. יש אנשים שזה מתאים להם. אבל יש תחומים

קרא עוד »