מהו תהליך ליווי מנהלים ומתי הוא נדרש?

מהו תהליך ליווי מנהלים ומתי הוא נדרש?

יש תהליכים שונים שצריך לבצע אותם על מנת לשפר פעילות עסקית. כל מנהל עלול להיתקל בסיטואציה בה הוא חש כי אין לו את היכולת, את הכלים, את ההבנה או האנרגיות לעשות את הצעד הבא שלו בעסק. דבר שעלול להיות מוקש לעסק. במצבים רבים מעין אלו יכול תהליך ליווי למנהלים להיות פתרון מתאים אשר יקדם את המנהל וכתוצאה מכך את העסק.

מקרים שונים בהם ליווי מנהלים יכול להיות פתרון מוצלח

  • מנהל צריך להיות בעל כישורים מנהליים. בעל סמכות, בעל יכולת האצלת סמכויות, מנהיג שמוביל את העסק ביד רמה. לא תמיד מי שיושב על כיסא המנהל אכן עונה על כל הקריטריונים הללו. אך תמיד ניתן לקדם את הכישורים של המנהל, לאמן ולרכוש כלים יעילים לניהול העסק. ליווי מנהלים יכול להיות הצעד הנכון להשגת המטרות הללו.
  • לעיתים המנהל לא יודע מה נכון לעשות. הוא לא מצליח לשקול היטב את השיקולים הרלוונטיים לצורך קבלת ההחלטה. ליווי מנהלים יסייע לו לבחון את התמונה, לפרוט אותה לפרטי פרטים לשם קבלת החלטה נבונה.
  • ליווי מנהלים יכול להיות הדבר המתאים לצורך קבלת החלטות בדבר חלוקת תפקידים נכונה בתוך המערכת פנימה. הליווי יאפשר למנהל להחליט נכון וחכם את ההחלטות הללו. הכול על מנת לקדם את הפעילות של הארגון, העסק או העמותה.
  • ליווי מנהלים יכול להיות כלי חשוב בדרך להשתלבות מנהל חדש בתוך מערך קיים. הליווי מחזק את הביטחון העצמי של המנהל, נותן למנהל החדש את הכוחות שהוא צריך כדי לרכוש ביטחון ולצבור חוויות של הצלחה בפעילותו כמנהל.

ליווי מנהלים הוא פתרון נהדר שיכול להביא תועלת מרובה למנהלים בשלבים שונים. המטרה הינה להעצים את המנהל ולתת לו כלים מעולים להצלחה.

למידע נוסף היכנסו לאתר של תכלית יועצים עסקיים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות באירוח חלבי
אירוח חלבי הוא אירוח פופולארי ואהוב. ויש לכך מספר סיבות. בואו וקראו על היתרונות של אירוח חלבי. מדוע...
קרא עוד »
יונ 02, 2019
החשיבות הרבה באימון מנהלים
אימון מנהלים יכול לתאר קורסים שונים שנועדו לעזור למנהלים לשפר את הביצועים והפרודוקטיביות שלהם. אבל...
קרא עוד »
ספט 03, 2022
אלוהים והקורונה
נגיף הקורונה היכה בעולם, נראה כי אין כמעט מדינה ברחבי הגלובוס שלא טעם את טעם הנגיף האכזר הזה. רבים...
קרא עוד »
מאי 18, 2020