4 יתרונות באופני איזון לילדים

אופני איזון לילדים נקראים פעמים רבות גם אופני דחיפה וגם אופני באלאנס. שלא כמו אופני תלת אופן אופניים אלו חסרי פדלים ומערכת ההתנעה של אופניים רגילים כפי שאנחנו מכירים. בכדי להתקדם עם האופניים, הילד צריך לדחוף את עצמו באמצעות הנחת הרגליים על הרצפה. המטרה העיקרית של אופניים אלו היא ללמד את הילד את כל הקשור אל היציבה על האופניים ושליטה בהיגוי ללא הצורך להתמודד עם פעולת הפידול.

 

היתרונות העיקריים באופני איזון המיועדים לילדים

רשימת היתרונות של אופני האיזון לילדים היא רשימה ארוכה. במאמר זה נמנה בפניכם את ארבעת היתרונות העיקריים באותם אופני איזון לילדים וזאת בהשוואה לאופניים סטנדרטיים:

  1. חיזוק ופיתוח – ראשית כל חשוב לדעת שאופניים אלו מחזקים את גבו של הילד, עוזרים לו בפיתוח שיווי משקל ושרירי יציבה, האופניים גם מחזקים את שרירי הרגליים ומאפשרים לו מנח בריא ונכון של הירכיים תוך כדי נסיעה. 
  2. התמצאות במרחב ולמידת הכוונה – הילד לומד את אחד הדברים החשובים באמצעות אופניים אלו:  להתמצא במרחב, דבר אשר כולל תפיסת גובה נכונה, תפיסה של מהו עומק, מהו גודל והבנה של מהם כיוונים שונים: ימין, שמאל, למטה ולמעלה. בנוסף, הילד לומד כיצד לכוון את הכידון של האופניים, דבר שאינו פשוט לילדים קטנים ומחייב שימוש בתנועות עיניים והפרדה בין התנועות של הצוואר, העיניים, הצוואר, הכתפיים והאגן.
  3. בטיחות ועצמאות – כאן מדובר על אופניים בטיחותיים מאוד בהם הילד שולט בקצב הנסיעה וזאת על ידי הנעת רגליו. ההחלטה לרכוש עבור הילד אופני איזון לילדים תאפשר לו תחושה של עצמאות ובניית הביטחון העצמי.
  4. יתרונות להורים – בטיחותיים, קלי משקל, ניתן לאחסן אותם בקלות במחסן, אין צורך בהלבשת גלגלי עזר ובריצה אחר הילד עם מוט וזאת על מנת לתמוך בו.

 

לסיכום, אופני איזון לילדים מומלצים לילדים החל מגיל שנה וחצי ועד חמש וזאת משום היתרונות הרבים הטמונים בהם, הן לילדים והן להורים. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מומחה פוריות מומלץ בבאר שבע 

טיפולי פוריות הם טיפולים המיועדים לזוגות אשר חווים קושי משמעותי בהבאה של ילדים לעולם בדרך טבעית, בדרך כלל ההליך מתחיל לאחר פנייה לרופא המתמחה בנושאי

קרא עוד »

כמה עולה בית אבות

לאחר שגמלה ההחלטה לעבור מהבית הפרטי לדיור עבור הגיל השלישי, בוחנים את סוגי הדיור השונים, את האפשרויות הקיימות ומה עלותה של כל אחת מהאופציות.  בתי

קרא עוד »