כל מה שרציתם לדעת על קוצר נשימה ואסטמה

אם גם אתם או היקרים לכם סובלים מקוצר נשימה ואסתמה, חשוב שתקראו מאמר זה.

מהי אסטמה?

אסטמה המוכרת גם בשם קצרת וגנחת היא מחלה כרונית ריאתית. מחלה זו מוגדרת על ידי אנשי הרפואה כמחלה שעיקרה דלקת בדרכי הנשימה, דלקת אשר גורמת לתגובת יתר בדרכי האוויר ומאופיינת בהתקפי קוצר נשימה. מחלה זו יכולה להתחיל בכל גיל (כולל ינקות), ולהימשך לכל החיים. 

דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא שאסטמה נחלקת לדרגות חומרה שונות, היא פוגעת באיכות החיים ויש פעמים בהם היא יכולה להתפתח למצב מסכן חיים. התגובה האסתמטית, קרי, הקוצר נשימה מתפתח לרוב כתוצאה מהרגלי נשימה לקויים, שכן במצבים מסוימים הגוף נכנס למגננה ומגיב באמצעות מנגנוני ההגנה המובנים שלו.

הסיבות לאסטמה וקוצר נשימה

ישנם גורמים שונים ומגוונים לאסטמה. יש מצבים בהם מחלה זו גנטית, יש מצבים בהם המחלה מתפתחת כתוצאה מזיהום אוויר או כתגובה אלרגית ויש מצבים בהם ילדים רגישים אשר סבלו רוב חייהם מברונכיט (דלקת סימפונות), מפתחים אסתטמה ברונכיטית. מה שבטוח הוא שאסתמה פוגעת באיכות החיים וכל אחד אשר סובל ממצב זה של קוצר נשימה ואסטמה מנסה למצוא כל דרך לפתור את הבעיה או להקל על ההתמודדות עימה. 

איך מטפלים בבעיה? 

ישנם טיפולים למצבים של קוצר נשימה ואסטמה, אם מדובר על משאפים המכילים אבקות מיוחדות ותרופות סטרואידיות. אך כאן חשוב לקחת בחשבון שבדיוק כמו רוב התרופות גם הן מחייבות את האדם להתמודד עם תופעות לוואי וגם אליהן ההשפעה היא קצרת טווח שכן הגוף מתרגל ויש להגדיל מינונים. מסיבה זו רוב האנשים מחפשים אחר פתרון טבעי לטווח הארוך לאותה בעיית קוצר נשימה ואסתמה. אחד מאותם פתרונות טבעיים יעילים הוא תרגול מודעות נשימתית וההחלטה ליישם אורח חיים בריא.

למידע נוסף על קוצר נשימה ואסטמה היכנסו לאתר https://nbr.co.il/

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: