אופני כושר או אופני ספינינג? מה ההבדלים ואיך בוחרים

אחד המכשירים שכל אדם שבוחר להיכנס לכושר מכיר – הם אופני כושר. אם מצאתם חדר כושר ומאמן צמוד שיעזור לכם וידריך אתכם איך לבחור את הדרך הנכונה והבטוחה, מה טוב. אך יש כאלו שחדר כושר פחות מדבר אליהם, הם מעדיפים להתאמן בבית בשקט. בשבילכם הכנו מדריך קצר, שיעזור לכם להבין מהי הדרך הנכונה עבורכם.

ראשית כדאי להבין מה המשותף בין כל אופני הכושר מכל הסוגים. על כל סוג אופניים שאתם מתאמנים – אופני כושר או אופני ספינינג או אפילו על אופני כושר עם משענת, אתם מבצעים אימון סיבולת לב – ריאה תוך עבודה גם על שרירי פלג גוף התחתון. אימון זה מפעיל בעיקר את שרירי מיתר הברך, שריר הירך – הארבע ראשי, שרירי העכוז וכופפי ירך. על ידי שימוש נכון באופני הכושר שלכם, תעזרו לעצמכם לשמור על בריאותכם.

 

תקלה באופני הכושר? צרו קשר עם טרדמיל תיקון הליכונים – מומחים לתחזוקת אופני כושר!

אופני כושר או אופני ספינינג? מה ההבדלים ואיך בוחרים

אופני ספינינג

אופני ספינינג נוצרו בכדי לדמות רכיבה על כביש עם אופני מרוץ. הרכיבה על אופניים אלו מתבצעת בישיבה או בעמידה תוך הישענות הגוף קדימה. מכיוון שכך, יש באופני ספינינג גלגל תנופה בעל משקלים משתנים בהתאם.

בלימת האופניים מתחלקת ל- 3: רפידת עור, בלימה מגנטית או רפידת בד. חשוב לציין כי אימון על אופני ספינינג יכול להיות אימון מאסיבי ואינטנסיבי מידי עבור מתאמנים מתחילים.

אופני כושר

תחת קטגוריה זו יש שני סוגי אופניים – אופני כושר ניצבים לישיבה ישירה ואופני כושר עם משענת. אופני כושר ניצבים מדמים אופני רכיבה רגילים, בהם הישיבה היא ישרה או על ידי הישענות הגוף קדימה, תוך כדי החזקת הכידון.

אופני כושר עם משענת, מפחיתה את העומס מהגב שלכם. אופניים אלו מומלצים בעיקר לאנשים עם בעיות גב וכדו'.

צריכים טכנאי הליכונים?  צרו קשר עם VTT>>>

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

זרע חלש

איך יודעים אם זרע חלש

אם אתם מנסים להיכנס להיריון ולא מצליחים, חשוב שתדעו שזוגות רבים נמצאים במצבכם וכדאי למהר ולברר את הסיבות לכך. בין כל הסיבות האפשריות ייתכן כי

קרא עוד »