ידית אחיזה – למה חשוב להתקין אותה בכל מוסד ציבורי

ידית אחיזה היא מוצר בסיסי המיוצר מחומרים איכותיים כמו נירוסטה, אשר מאפשר לאנשים מוגבלים או מבוגרים יציבות בפעולות שונות אשר הם מבצעים. אפשר להתקין אותה בקלות יחסית בכל מקום נדרש ואף להסיר אותה בעת הצורך ולהתקין אותה במקום אחר כמו בעת מעבר דירה.

מוגבלות בתנועתיות 

אדם מבוגר או אדם בעל מוגבלות מסוימת אשר צריך לקום, לבצע פעולות שונות או לנוע ממקום למקום נתקל בקשיים תנועתיים עקב הקושי הקיים אצלו. ידית האחיזה מאפשרת לו אחיזה יציבה המקלה על ביצוע הפעולות הנדרשות. מעבר לקושי, קיים חשש שעקב הפעולה, האדם יאבד את היציבות שלו ולכן עלול למעוד, ליפול ואף לאבד את ההכרה. 

חשיבותה של ידית האחיזה 

ידית אחיזה היא זו אשר יוצרת את ההבדל בין הישארות במקום עקב חשש, פחד וחוסר יכולת לזוז לבין קימה בטוחה ללא חשש והגעה למקום הנדרש. ידית האחיזה מעניקה לאנשים הללו את הביטחון ואת שיווי המשקל כדי לא להזדקק לסיוע של אדם נוסף. 

לאור היתרונות הרבים של ידית האחיזה, קיימת מגמה להתקין אותה בכל מוסד ציבורי ובכמה מיקומים בתוך המוסדות הללו. המקום החשוב ביותר הוא חדרי השירותים, כיוון שלאנשים קשה מאוד לקום לאחר הישיבה על האסלה. לכן בכל תא של שירותים, מותקנת ידית מסוג זה.

מקומות חשובים נוספים הם חדרי האמבטיה, במיוחד בדירות בדיור המוגן, בבתי אבות, בתי חולים  ובחדרי מלון. תמיד קיים חשש שעקב המים והאדים, האדם יחליק ולא יוכל לקום אחר כך בכוחות עצמו או לחלופין ישבור את אחת מגפיו. כדי למנוע מצבים מסוכנים מסוג זה, הלקוחות אוחזים בידית ולאחר מכן צועדים אט אט ויוצאים בבטחה מחדר הרחצה. 

ידיות אחיזה במקומות ציבוריים 

החשש מהעובדה שאדם יחוש ברע ולא יוכל לצאת מהשירותים יצרה מצב חדש שבו מקומות ציבורים רבים התקינו גם הם ידיות אחיזה בשירותים. לדוגמה במקומות עבודה, בתי קולנוע, תיאטראות, מסעדות ועוד. ידית האחיזה מגנה על הציבור ומאפשרת לכל אדם לקום מהשירותים בביטחון מרבי ולהמשיך בדרכו. מידע נוסף ומגוון מוצרי בטיחות ניתן למצוא באתר בטיחותי לעסקים בע"מ.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מקררים לצימרים

מקררים לצימרים

בשנים האחרונות לא מעט אנשים כיום בוחרים לנפוש בצימרים מרשימים ומפוארים בכל רחבי הארץ. הצימרים השונים מגיעים על-פי-רוב מאובזרים מטבחון קטן הכולל מכונת קפה, גז

קרא עוד »