קבלת שבת מוזיקלית

יום שישי אחה"צ, השעה 16:00 ומזג האוויר מתחיל להיות פחות חם ויותר נעים ובאוויר מורגשת אווירה טהורה וקדושה של השבת המתקרבת. שעה זו בשבוע היא השעה האהובה ביותר על אנשים ומשפחות רבות, זהו הזמן בו מסיימים את הסידורים והניקיונות לקראת השבת, הילדים לאחר ארוחת צוהריים ומנוחה קלה והבית מריח נפלא עם ריחות התבשילים שהוכנו מבעוד מועד לקראת ארוחת השישי.

אין ספק כי חוויה שכזו מרגשת ומהנה בכל פעם מחדש, וכדי להעצים אותה כמה שיותר מומלץ להשתתף בפעילות מיוחדת של קבלת שבת מוזיקלית.

מה כוללת הפעילות?

רגע לפני כניסת השבת, ובהשראת האווירה המיוחדת השוררת באוויר בשעות אחר הצהריים של יום שישי, כל המשפחה והחברים מתכנסים יחד לפעילות נעימה של קבלת השבת. הפעילות מתבססת על קונספט מוזיקלי כיפי, כאשר כל המשתתפים שרים יחד שירים ישראלים כמיטב המסורת היהודית לקבלת השבת. בין השירים יהיו גם שירי תפילות כמו "שלום עליכם", "אשת חייל", "לכה דודי" ועוד.

בין שיר לשיר יוקראו קטעי קריאה על השבת בין כל המשתתפים, וכולם יברכו יחד על החלות, נרות השבת ויין הקידוש. את קבלת השבת ילוו נגנים מקצועיים עם גיטרות אקוסטיות, כדי להעצים את האווירה הקדושה ולשדרג את קטעי השירה והקריאה. ניתן לבחור בין הדפסת וחלוקת שירונים לכל המשתתפים או הקרנה של מילות השירים על גבי מסך מרכזי.

למי מיועדת קבלת שבת מוזיקלית?

התשובה פשוטה – לכולם! ולמעשה, לכל מי שאוהב ומתחבר לנפלאות המוזיקה, ומוכרח לציין את כניסת השבת באופן ייחודי ומרגש שלא יישכח. מומלץ לשתף חברים ובני משפחה בפעילות המיוחדת, ולהתכנס מספר מצומצם של אנשים לצורך הפעילות בין אם לצורך ארוחת שבת משותפת עם המשפחה הקרובה, ארוחת שישי עם חברים אהובים ואף משפחה גרעינית שרוצה להעניק לילדים חוויה כיפית רגע לפני שהשבת נכנסת.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגים של פולי קפה

מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל שנוכל לפתוח את היום, ובמהלכו נשתה מספר

קרא עוד »