טיפול פסיכולוגי לדתיים – כולם צריכים

טיפול פסיכולוגי לדתיים

אם אתם דתיים וחשים שאתם זקוקים לעזרתו של פסיכולוג, חשוב לדעת כי כיום קיימת אפשרות להיות מטופלים ע"י פסיכולוג דתי המכיר את עולמכם היטב, מן הסתם מכיוון שהוא מגיע מאותם העולמות. כאן נכתוב על טיפול פסיכולוגי לדתיים – כולם צריכים.

מהו השוני בין מטפל דתי לחילוני?

השוני נובע מכך שגם הפסיכולוג הוא דתי, ומבין היטב את עולמו של הציבור הדתי ואת קשייו הרגשיים. כמו כן, אורח החיים שלו דומה לזה של המטופלים. סביר להניח שדתיים יחושו יותר נוח מול מטפל דתי ויפתחו בפניו.

כמו כן טיפול רגשי לדתיים נעשה על ידי מטפל אשר מכיר את המנהגים של הציבור הדתי, את הקודים על פיהם הם פועלים כמו גם את ערכיהם. את כל אלה לא מכיר פסיכולוג חילוני, ולכן הטיפול שלו עשוי להיות פחות יעיל. יש להכיר היטב את עולמו של המטופל.

גם ידיעת התנ"ך חשובה

במקרים בהם מטפל דתי מטפל בציבור המאמינים, לעיתים מספיקה מילה אחת או שתיים, ואפילו נוהגים לצטט פסוקים מהתנ"ך שסביר להניח שפסיכולוג שאיננו דתי, כלל לא מכיר או זוכר אותם. בהשוואה למצב זה, מטופלים דתיים יכולים במהלך הטיפול לצטט ציטוט כזה או אחר הנלקח מהפסוקים, כאשר המטפל עונה להם באותה הדרך, כך ניתן לקצר תהליכים, לעבוד ביעילות ולהגיע לתוצאות המיוחלות, אפילו מבלי לדבר יותר מידיי.

מדוע קיימת חשיבות רבה למטפל דתי?

מטבע הדברים מטופלים דתיים יחושו בנוח יותר מול אדם המגיע מהעולם שלהם, כך גם הסיכוי שיפתחו את ליבם ויחושו יותר משוחררים, הולך וגובר. בין כה וכה אנו חיים בתנאי כאוס, במיוחד במדינה שלנו, ומכיוון שכך כה מומלץ לפנות אל פסיכולוג דתי שגם יאזן את גישתם של המטופלים לחיים, זאת מתוך היכרות עם הרקע שלהם.

תוכלו לקרוא עוד איך להתמודד עם דכאון באתר של יואב אריה לוי 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקום לאירועים באזור תל אביב
מקום לאירועים באזור תל אביב יכול להיות אולם אירועים רב תכליתי, הממוקם בלב תל אביב. זהו מקום אידיאלי...
קרא עוד »
אוק 19, 2022
בורג' בנימינה – גן אירועים בטבע
מתחתנים או עומדים לקיים אירוע כזה או אחר בזמן הקרוב? חולמים על מתחם אירוח פסטורלי ומרהיב ביופיו בו...
קרא עוד »
אפר 12, 2019
באילו קורסים ניתן ללמוד עיצוב גבות?
כל התחום של עיצוב גבות יכול להיות מאוד מעניין ותוכלו למצוא אותו בשלל קורסים אשר מתעסקים באיפור אישי....
קרא עוד »
מרץ 11, 2021