מה עושים בשבת חתן

שבת חתן זוהי השבת הקרובה לאחר יום הנישואין של בני הזוג. כלומר כל זוג שנישא החל מיום ראשון בשבוע ועד ליום שיש, הרי שהשבת הסמוכה היא זו שתיקרא שבת חתן.

שבת חתן הוא גם שבת שבע ברכות כפי שנהוג לכנות את השבת הזו בקרב בני יוצאי אשכנז.

שבת חתן או שבת שבע ברכות ואך משנה איך שנקרא לה, היא במהותה אותו הדבר. מה עושים בשבת חתןמדובר בשבת אשר בו יש מצווה לשמח את בני הזוג, את החתן והכלה שזכו בשבוע זה להקים את ביתם. יש גם את המצווה לברך את ברכות השבע ברכות לאחר כל סעודה אשר בה משתתפים לכל הפחות מניין אנשים גברים מעל גיל בר מצווה.

איך חוגגים את שבת החתן?

אחרי שהסברנו מה זה בעצם שבת חתן נלמד איך אמורים לחגוג את אותה השבת.

ברוב המשפחות מקובל כי בני המשפחה הקרובה הן של החתן והן של הכלה באים להשתתף יחד עם בני הזוג. מדובר בסעודות שבת מושקעות וחגיגיות במיוחד, בשירי חתונה שמחים המושרים במהלך סעודות וכמובן ברכות שבע ברכות שנאמרות לאחר ברכת המזון. לרוב מקובל גם לשיר ולרקוד לכבוד החתן והכלה.

איפה חוגגים שבת שבע ברכות?

אז איפה חוגגים את השבת המיוחדת הזו? אז אם יש לכם בית גדול לשם כך וזה יכול להיות הבית של הזוג הצעיר וזה גם יכול להיות הבית של אחד ההורים או האחים, אז זה בהחלט יכול להיות מוצלח, נעים וביתי. אך ברוב המקרים אין מקום בבית לאירועים המוניים מהסוג הזה ועל כן בוחרים רבים לחגוג באולם אירועים מיוחד הנמצא בקרבת הבית או שהם שוכרים בית מלון לשם כך. כך פותרים את עניין הלינה והארוחות עבור כל האורחים.

לסיוע בהכנות היכנסו לאתר של אורון תיירות ונופש

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »