מדבקות קיר למגזר החרדי – מה מאפיין אותן?

במגזר החרדי מדבקות קיר הן צורת אמנות פופולרית. הם הפכו לתופעה תרבותית בקהילה שכן הם משמשים להבעת רגשות ורעיונות. הקהילה החרדית מורכבת ברובה מאנשים שחיים בישראל ובמדינות אחרות בעולם עם קהילות יהודיות גדולות. המאפיין העיקרי שיש למדבקות קיר אלו הוא שאסור למכור אותן או לתת אותן בחינם. הסיבה לכך היא שהמטרה שלהם היא להיצמד לקירות למטרות קישוט בלבד, ולכן לא יהיה הגיוני למסור אותם.

מדבקות קיר פופולריות בקרב פלחים רבים בציבור החרדי כולל ילדים, בני נוער, מבוגרים וזקנים כאחד. ניתן למצוא אותם בבתים, משרדים, בתי ספר ובתי כנסת ברחבי הארץ ומחוצה לה

דרך פשוטה וזולה לעצב את הבית

מדבקות קיר למגזר החרדי הן תופעה חדשה יחסית בישראל. הם משמשים בעיקר את המגזר החרדי, שעל פי ההערכות מהווה 20% מהאוכלוסייה היהודית בישראל. מדבקות קיר הפכו לדרך פופולרית לעטר את הקירות במוטיבים ומסרים דתיים. הם עשויים לרוב מויניל או מבד וניתן למצוא אותם בעיצובים וצבעים שונים.

המגזר החרדי הוא לא היחיד שמשתמש במדבקות קיר – הן פופולריות גם בקרב יהודים חילונים שרוצים ליצור לעצמם מרחב אישי יותר. מדבקות קיר הן צורת קישוט פופולרית למגזר החרדי. עם הקונוטציות הדתיות שלהן, המדבקות הללו הפכו למוצר חובה עבור הקהילה.

מדבקות שקשורות לדת היהודית

מדבקות קיר במגזר החרדי מתאפיינות בקונוטציות הדתיות שלהן, ועליהן בדרך כלל מילים מעברית וארמית. יש להם גם סמלים כמו המנורה, ספרי התורה ומגני דוד המשמשים כתזכורת לזהותה של קהילה זו. באמצעות מדבקות קיר למגזרת החרדי ניתן להפוך כל בית ליום מיוחד ולהוסיף לו אלמנטים יהודיים ייחודיים. זוהי דרך נפלאה להוסיף עניין רב מהבחינה הזו לעיצוב הבית.

למגוון מדבקות קיר לבנות, הקליקו על הלינק!

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ארוחת שף בבית

ארוחת שף בבית היא סוג של ארוחה בהתאמה אישית ששף מכין לאנשים, בעזרת המאכלים והמרכיבים האהובים עליהם. זה נקרא גם ארוחה ביתית יוקרתית שמתאימה לאירוח.

קרא עוד »

ירידה בחשק המיני הגברי

ירידה בחשק המיני אצל גברים הייתה נושא לדאגה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא בגלל שיכולה להיות לכך השפעה שלילית על איכות החיים, מערכות היחסים

קרא עוד »

אירוח קיבוצי בצפון

חדרי האירוח חשובים מאוד לבריאות ולנוחות האורחים. הם צריכים להיות נקיים ומסודרים כל הזמן. הם צריכים להיות גם נוחים ונעים לשהות בהם לפרקי זמן ארוכים

קרא עוד »