מדבקות קיר למגזר החרדי – מה מאפיין אותן?

במגזר החרדי מדבקות קיר הן צורת אמנות פופולרית. הם הפכו לתופעה תרבותית בקהילה שכן הם משמשים להבעת רגשות ורעיונות. הקהילה החרדית מורכבת ברובה מאנשים שחיים בישראל ובמדינות אחרות בעולם עם קהילות יהודיות גדולות. המאפיין העיקרי שיש למדבקות קיר אלו הוא שאסור למכור אותן או לתת אותן בחינם. הסיבה לכך היא שהמטרה שלהם היא להיצמד לקירות למטרות קישוט בלבד, ולכן לא יהיה הגיוני למסור אותם.

מדבקות קיר פופולריות בקרב פלחים רבים בציבור החרדי כולל ילדים, בני נוער, מבוגרים וזקנים כאחד. ניתן למצוא אותם בבתים, משרדים, בתי ספר ובתי כנסת ברחבי הארץ ומחוצה לה

דרך פשוטה וזולה לעצב את הבית

מדבקות קיר למגזר החרדי הן תופעה חדשה יחסית בישראל. הם משמשים בעיקר את המגזר החרדי, שעל פי ההערכות מהווה 20% מהאוכלוסייה היהודית בישראל. מדבקות קיר הפכו לדרך פופולרית לעטר את הקירות במוטיבים ומסרים דתיים. הם עשויים לרוב מויניל או מבד וניתן למצוא אותם בעיצובים וצבעים שונים.

המגזר החרדי הוא לא היחיד שמשתמש במדבקות קיר – הן פופולריות גם בקרב יהודים חילונים שרוצים ליצור לעצמם מרחב אישי יותר. מדבקות קיר הן צורת קישוט פופולרית למגזר החרדי. עם הקונוטציות הדתיות שלהן, המדבקות הללו הפכו למוצר חובה עבור הקהילה.

מדבקות שקשורות לדת היהודית

מדבקות קיר במגזר החרדי מתאפיינות בקונוטציות הדתיות שלהן, ועליהן בדרך כלל מילים מעברית וארמית. יש להם גם סמלים כמו המנורה, ספרי התורה ומגני דוד המשמשים כתזכורת לזהותה של קהילה זו. באמצעות מדבקות קיר למגזרת החרדי ניתן להפוך כל בית ליום מיוחד ולהוסיף לו אלמנטים יהודיים ייחודיים. זוהי דרך נפלאה להוסיף עניין רב מהבחינה הזו לעיצוב הבית.

למגוון מדבקות קיר לבנות, הקליקו על הלינק!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היכן ניתן ללמוד חקלאות הידרופונית?
חקלאות הידרופונית היא חקלאות שמאפשרת לגדל כל דבר בכל מקום. משתמשים בה במרפסות ביתיות נורמטיביות...
קרא עוד »
אוג 10, 2021
איך מוצאים מסך מחשב בזול?
אנשים רבים לא יודעים איך למצוא מסכי מחשב בזול. מאמר זה יספק לך כמה טיפים כיצד למצוא אחד כזה. - קבע את...
קרא עוד »
אוק 22, 2022
השכרת ערכות קריוקי – איזו עוצמה של רמקול כדי לי להזמין
אתם חושבים על האפשרות של השכרת ערכות קריוקי? ברור לכם שאתם רוצים לבחור בידורית או ערכה אחת טובה...
קרא עוד »
מאי 11, 2022