מדבקות קיר למגזר החרדי – מה מאפיין אותן?

במגזר החרדי מדבקות קיר הן צורת אמנות פופולרית. הם הפכו לתופעה תרבותית בקהילה שכן הם משמשים להבעת רגשות ורעיונות. הקהילה החרדית מורכבת ברובה מאנשים שחיים בישראל ובמדינות אחרות בעולם עם קהילות יהודיות גדולות. המאפיין העיקרי שיש למדבקות קיר אלו הוא שאסור למכור אותן או לתת אותן בחינם. הסיבה לכך היא שהמטרה שלהם היא להיצמד לקירות למטרות קישוט בלבד, ולכן לא יהיה הגיוני למסור אותם.

מדבקות קיר פופולריות בקרב פלחים רבים בציבור החרדי כולל ילדים, בני נוער, מבוגרים וזקנים כאחד. ניתן למצוא אותם בבתים, משרדים, בתי ספר ובתי כנסת ברחבי הארץ ומחוצה לה

דרך פשוטה וזולה לעצב את הבית

מדבקות קיר למגזר החרדי הן תופעה חדשה יחסית בישראל. הם משמשים בעיקר את המגזר החרדי, שעל פי ההערכות מהווה 20% מהאוכלוסייה היהודית בישראל. מדבקות קיר הפכו לדרך פופולרית לעטר את הקירות במוטיבים ומסרים דתיים. הם עשויים לרוב מויניל או מבד וניתן למצוא אותם בעיצובים וצבעים שונים.

המגזר החרדי הוא לא היחיד שמשתמש במדבקות קיר – הן פופולריות גם בקרב יהודים חילונים שרוצים ליצור לעצמם מרחב אישי יותר. מדבקות קיר הן צורת קישוט פופולרית למגזר החרדי. עם הקונוטציות הדתיות שלהן, המדבקות הללו הפכו למוצר חובה עבור הקהילה.

מדבקות שקשורות לדת היהודית

מדבקות קיר במגזר החרדי מתאפיינות בקונוטציות הדתיות שלהן, ועליהן בדרך כלל מילים מעברית וארמית. יש להם גם סמלים כמו המנורה, ספרי התורה ומגני דוד המשמשים כתזכורת לזהותה של קהילה זו. באמצעות מדבקות קיר למגזרת החרדי ניתן להפוך כל בית ליום מיוחד ולהוסיף לו אלמנטים יהודיים ייחודיים. זוהי דרך נפלאה להוסיף עניין רב מהבחינה הזו לעיצוב הבית.

למגוון מדבקות קיר לבנות, הקליקו על הלינק!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אם התבלינים שאתם מכירים הם רק מלח ופלפל, כדאי שתכנסו
אם יצא לכם לגשת לארון בו אמורים להיות התבלינים וכל מה שנתקלתם בו זה מלח ופלפל, הרי שאתם תהיו חייבים...
קרא עוד »
נוב 29, 2019
בחירת כיסא המנהלים האורטופדי המושלם: מדריך מקיף לקונים
כיסא מנהלים אורטופדי הוא השקעה מכרעת עבור אנשים המבלים שעות ארוכות בישיבה ליד שולחנם. כסאות אלו...
קרא עוד »
אוג 28, 2023
שיפור חיי הזוגיות שלכם
כמומחה בעל שם בתחום הזוגיות, הקדשתי את חיי לחשיפת דרכים חדשניות לשיפור חיי הנישואין. בעוד שהשיטות...
קרא עוד »
פבר 06, 2024