היכן ניתן ללמוד חקלאות הידרופונית?

חקלאות הידרופונית היא חקלאות שמאפשרת לגדל כל דבר בכל מקום. משתמשים בה במרפסות ביתיות נורמטיביות ואפילו בחלליות של נאסא. היא מאפשרת לגדל כמות יפה של ירקות בבית במינימום מאמץ כאשר כל מה שנדרש מהמגדל הוא להבין את הבסיס של גידול הידרופוני ואת שלבי התחזוקה השוטפת. אם אתם תוהים מהי בעצם חקלאות הידרופונית והיכן ניתן ללמוד עליה, כדאי  שתקראו את המאמר הבא.

מהי חקלאות הידרופונית?

הידרופוניקה היא מדע גידול צמחים על בסיס מים מועשרים בדשן מסיס. מדובר בעצם על תת שיטה חקלאית במצעים מנותקים המקבלת את התזונה שלה באמצעות תמיסת הזנה שמורכבת מדשן ומים מאוזנים באופן חומצי בלבד, ללא אדמה. לכל מערכת גידול בשיטה המדוברת יש מאגר מים ראשי שמזרים באמצעות משאבה את המים אל שורשי הצמחים. תנאי הבסיס לגידול המדובר באופן מוצלח טמון בכמה פרמטרים: על המים להכיל דשן הידרופוני בכמות הרלוונטית לצמחים שמגדלים, כאשר את ריכוז הדשן יש למדוד פעמיים בשבוע, על המים להיות מאוזנים באופן חומצי ברמה המתאימה, על המים להיות טמפרטורה ממוצעת שנעה בין 18 ל24 מעלות וכן עליהם להיות רווים בחמצן.

היכן ניתן ללמוד חקלאות הידרופונית?

אין ספק כי חקלאות הידרופונית מהווה תחום מרתק ביותר. בתחום החקלאות ההידרופונית ניתן למצוא כיום מספר שיטות גידול אשר שונות אחת מהשנייה. ניתן ללמוד על השיטות הללו ועל התחום כולו בקורסים שונים המוצעים כיום בתחום ( למשל סדנה על גידולים הידרופוניים ). את הקורסים ניתן למצוא באופן מקוון או שלא מקוון במכללות שונות שלומדים בהם על מדע החקלאות ובמרכזים שונים שנוגעים לתחום. אם החלטתם ללמוד את התחום חשוב מאוד ללמוד אותו בצורה הטובה ביותר ובמקום הטוב ביותר.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

זרע חלש

איך יודעים אם זרע חלש

אם אתם מנסים להיכנס להיריון ולא מצליחים, חשוב שתדעו שזוגות רבים נמצאים במצבכם וכדאי למהר ולברר את הסיבות לכך. בין כל הסיבות האפשריות ייתכן כי

קרא עוד »