איך לבחור סיור שווקים?

אין ספק ששווקים הם אזור מרתק ומעורר עניין. לא לחינם בוחרים לערוך סיורים בשווקים, ובכל טיול בארץ זרה יכלול המסלול גם היכרות עם השווקים המקומיים. ויש לכך סיבה. שוק הוא אזור הומה ושוקק חיים. הוא מפגיש את המטיילים עם התרבות המקומית במיטבה. לא אמצעי תיווך ובלי הרבה מילים – התיירים מגלים את הייחודיות של המקום ומתרשמים בצורה ישירה מהתרבות ומההווי במקום.

סיור שווקים מוצלח, מהו?

בבואנו לבחור סיור שווקים, חשוב לנו לשים לב לבחירה מוצלחת. כדי שהסיור יהיה מוצלח ונעים, כדי שכל בני הקבוצה יפיקו ממנו את מלוא התועלת, ויחושו כי הם אכן מצליחים להתחבר לפולקלור המקומי, ולנשום את האווירה המיוחדת שיש רק בשוק הנוכחי. כדי שהסיור יהיה מוצלח עלינו להתבונן במספר פרטים חשובים:

  1. השוק המאפיין – חשוב לבחור את השוק המאפיין. כלומר, שוק הומה ופעיל מאוד. במידה ובוחרים שוק צדדי או שוק שהוא לא בדיוק המאפיין של האזור, הרי הסיור לא יהיה מוצלח באמת. למה ללכת על בינוני, אם אפשר לבחור את הטוב ביותר?
  2. המדריך – ההדרכה הינה מרכיב בעל משמעות רבה. וזאת כי ככל שהמדריכים מכירים טוב יותר את המקום, ככל שהם נושמים את האווירה ומתמצאים בהווי, כך הם יכולים להטעים את המטיילים ולהעשיר אותם בידע, הבנה וגם תחושה.
  3. המועד – בכל מקום יש זמנים שקטים ואולי מתים, לעומת זמנים הומים ושוקקי חיים. אמנם לא כדאי לבקר בשוק בזמן עמוס במיוחד, אבל בזמנים שקטים מידי העסק עשוי להיות משעמם למדי. כדי שהסיור יהיה מעניין ומלהיב, כדי שהחוויה תהיה במיטבה צריך לדעת באילו ימים להגיע ואילו שעות מומלצות עבור הסיור.
  4. הכנה מתאימה – לקראת יציאה לסיור שווקים יש להכין את בני הקבוצה למה שממתין להם. האם הם יוכלו ליהנות משופינג? או שאולי הסיור כולל רק היכרות והתבוננות? מה אפשר לקנות במקום? אילו חנויות אסור לפספס? ומהן המזכרות המאפיינות שצריך לרכוש אותם כדי להוכיח כי אכן 'היינו כאן'…

לסיור שווקים מוצלח יש לפנות אל חברה המציעה ארגון מקצועי של סיורים מנצחים!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקום לאירועי בוטיק – מה זה בכלל בוטיק?
בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר את המילה "בוטיק" זאת ביחס לאולמות אירועים כמו באתר...
קרא עוד »
נוב 06, 2019
קורס סקיפרים – צריך להיות עם תרגול רב
אם תרצו להצטרף אל קורס סקיפרים שייתן לכם ערך רב ויאפשר לכם לגשת לבחינות המעשיות ולהצליח בהן במיוחד,...
קרא עוד »
אוק 17, 2021
איפה מוצאים אמן חושים מומלץ?
אמני חושים עשו לאחרונה קאמבק ולא בכדי - בשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים מאמינים באינטואיציה. אנו...
קרא עוד »
אפר 01, 2022