סוגים של פולי קפה

מזה אלפי שנים אנשים בכל העולם נהנים מקפה. בכל בוקר, אנחנו מתעוררים ודואגים להכין לעצמנו כוס קפה בשביל שנוכל לפתוח את היום, ובמהלכו נשתה מספר כוסות, בין אם זה בשביל שנוכל להישאר ערניים ובין אם זה בשביל הטעם הייחודי שלו.

כידוע, אנחנו יכולים למצוא סוגים של פולי קפה אשר יכולים להתאים לנו. מדובר על סוגים אשר מהם נוכל להכין את הקפה שלנו או לפחות, להזמין בבית קפה את הסוג המועדף עלינו. היום, בניגוד לעבר, לא רק שאנחנו יכולים ליהנות ממכשירים להכנת קפה ביתי ברמה גבוהה, אלא אנחנו יכולים ליהנות גם מסוגים שונים של פולי קפה אשר יכולים לספק לנו קטלוג עשיר של טעמים שונים.

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פולי קפה מסיבה מאוד פשוטה, כמעט בשליש ממדינות העולם מגדלים קפה. על כן, סביר להניח שבכל מדינה עושים זאת בצורה מעט שונה, עם מרכיבים אחרים ולכן אנחנו יכולים ליהנות מטעמים שונים. אך מעבר לזה, במהלך השנים, אנחנו יכולים למצוא גם מגוון רחב של דוגמאות וסוגי קפה אשר יוצרו במקום בשביל להגדיל את סך האפשרויות לצרכן.

 

אילו סוגים אנחנו יכולים למצוא?

החלוקה הבסיסית ביותר היא של מדינות. כלומר, אנחנו יכולים למצוא פולי קפה אשר מגיעים ממדינות שונות וכך הם מחולקים. למשל, אנחנו יכולים למצוא פולי קפה ממזרח אסיה, הדוגמא הקלאסית היא וייטנאם, וכן אנחנו יכולים למצוא פולי קפה מדרום אמריקה (ברזיל, קולומביה), מרכז אמריקה, דרום אפריקה ומקומות אחרים.

חלוקה אחרת היא טעם של פולי קפה. החל מטעמים חלשים שהקפה כמעט ולא מורגש, לעומת זאת טעמים הרבה יותר חזקים, אשר משלבים בתוכם גם תבלינים שונים, אשר הופכים את הקפה להרבה יותר מיוחד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך להכין קובה?

כל סבתא כורדית, חלבית ועיראקית מכינה את הקובה שלה באופן שונה זה מתחיל במעטפת. לסולת, המים והמלח מצטרפים חלק מהמצרכים הבאים, כל אחת לפי המתכון

קרא עוד »
מתקן מתח קיר

טיפים לאימון גומיות התנגדות

כמו בכל ספורט שהוא חדש, חשוב לבצע את האימונים בהדרגה ולא להתחיל בדרגת עצימות גבוהה אלא להתרגל לגומיות התנגדות ורק לאחר מכן לפעול במלוא הכוח.

קרא עוד »